Spillerutvikling

Aktivitet sesongen 2018-19

Spillerutviklingsprogrammet (SPU) har fokus på grunnleggende basketballferdigheter og inviterer til skillstrening med åpne samlinger for gutter og jenter født i 2004(U15), 2005(U14) og 2006(U13). Det oppfordres til å delta på samtlige samlinger, da det gir et godt grunnlag for regionslagstrenerne å ta ut representasjonslag på Telentcampen (J/G U/14-15). Klubbtrenerne oppfordres til å ta en tur innom en samling eller to i løpet av sesongen for å se hvilke øvelser og ferdigheter vi har fokus på. For U14 og U15 vil det tas ut regionslag til Talentcamp 25-26 august 2018 i Oslo, nærmere bestemt Apalløkka idrettshall og 8-9.juni 2019 i Oslo.

Datoer er satt for sesongen 2018-2019 hvor første helg for samtlige deltakere er satt til 25-26.august 2018. Tid og sted kommer til å oppdateres fortløpende på siden i løpet av sommeren. 


Praktisk informasjon

Husk å alltid ha med: sko, ball, reversible, sportstape, vannflaske, matpakke og frukt. Husk å skrive navnet på din ball. 

Priser: Egenandel for deltakelse på SPU for samtlige årsklasser inkl. en reversible sett fra Macron (shorts/overdel) er satt til 1200kr, for 6 samlinger (en økning fra 4 ifjor). Deltakeravgiften faktureres klubben i etterkant.

Påmeldingen er bindende og ingen refusjon uten legeattest. SPU ansvarlig sender en samlet påmelding for hele klubben til Mark DiGiacomo (mark.digiacomo@basket.no) så fort om mulig og senest 1. august 2018. Følgende innhold skal tas med: Navn på spilleren, høyde, klubb, fødselsdato og e-post til foresatte.


U13 Gutter og Jenter (hver treningsøkt varer 90 minutter)

 

G/06 «Vest» består av følgende klubber: TNT, Kongsberg, Asker, Sandvika, EB-85, Hønefoss, Drammen, Ullern, Bygdøy, Persbråten, Skien, Larvik, Lommedalen, Bislet, Sandefjord

G/06 «Øst» består av følgende klubber: Høybråten, Oppsal, Ammerud, Eidsvoll, Halden, Moss, Nordstrand, Kolbotn, Centrum, Bøler, Kjelsås, Skjetten, Langhus, Ås, Nesodden, VIF

 

DatoGutter 13 Øst​Gutter 13 VestJenter 13
​25.august 2018 10-11.30 / 13.00-14.30 Furusethallen 11.30-13.00 / 14.30-16.00 Furusethallen 11.30-13.00 / 14.30-16.00 Bølerhallen
​26.august 201811.30-13.00 / 14.30-16.00 Furusethallen10-11.30 / 13.00-14.30 Furusethallen10.00-11.30 / 13.00-14.30 Bølerhallen
​1. september 201811.30-13.00 / 14.30-16.00 Persbråten Vgs10.00-11.30 / 13.00-14.30 Persbråten Vgs​ikke samling​
​2.september 201810.00-11.30 / 13.00-14.30 Persbråten Vgs11.30-13.00 / 14.30-16.00 Persbråten Vgs​ikke samling​
​8.september 2018ikke samling​ ​​10.00-11.30 / 13.00-14.30 F21 (Fyrstikkalleen 21, Helsfyr) 
​9.september 2018ikke samling​ ​​11.30-13.00 / 14.30-16.00 Furusethallen
​29.september 2018ikke samling​ ​
​10-11.30 / 13-14.30 F21
​30.september 2018ikke samling​ ​
11.30-13.00 / 14.30-16.00 F21
​6.oktober 2018​10-11.30 / 13-14.30 Ørakerhallen
​11.30-13.00 / 14.30-16.00 Ørakerhallen
ikke samling
​7.oktober 2018​11.30-13.00 / 14.15-15.30 Apalløkka 1
​10.00-11.30 / 13.00-14.15 Apalløkka 1
ikke samling
​29.desember 2018
​30.desember 2018
​23.februar 2019
​24.februar 2019
​18.mai 2019
​19.mai 2019
​15.juni 2019​3 MOT 3​​3 MOT 3​​3 MOT 3
​16.juni 2019​3 MOT 3​​3 MOT 3​3 MOT 3

U14 Gutter og Jenter (hver treningsøkt varer 90 minutter)

 

G/05 «Vest» består av følgende klubber: TNT, Kongsberg, Asker, Sandvika, EB-85, Hønefoss, Drammen, Ullern, Bygdøy, Persbråten, Skien, Larvik, Lommedalen, Bislet, Sandefjord

G/05 «Øst» består av følgende klubber: Høybråten, Oppsal, Ammerud, Eidsvoll, Halden, Moss, Nordstrand, Kolbotn, Centrum, Bøler, Kjelsås, Skjetten, Langhus, Ås, Nesodden, VIF


Dato​Gutter 14 Øst​​Gutter 14 Vest​Jenter 14
​25.august 2018​10.00-11.30 / 13.00-14.30 F21 (Fyrstikkallèen 21)
​11.30-13.00 / 14.30-16.00 F21 (Fyrstikkallèen 21)10.00-11.30 / 13.00-14.30 Bølerhallen
​26.august 201811.30-13.00 / 14.30-16.00 F21 (Fyrstikkallèen 21)​10.00-11.30 / 13.00-14.30 F21 (Fyrstikkallèen 21)11.30-13.00 / 14.30-16.00 Bølerhallen
​1. september 201810.00-11.30 / 13.00-14.30 Furusethallen11.30-13.00 / 14.30-16.00 Furusethallenikke samling
​2.september 201811.30-13.00 / 14.30-16.00 Ørakerhallen10.00-11.30 / 13.00-14.30 Ørakerhallenikke samling
​8.september 2018ikke samling​ ​11.30-13.00 / 14.30-16.00 F21 (Fyrstikkalleen 21, Helsfyr)​
​9.september 2018ikke samling​ ​
​10.00-11.30 / 13.00-14.30 Furusethallen
​29.september 2018ikke samling​ ​​11.30-13.00 / 14.30-16.00 F21
(Fyrstikkalleen 21, Helsfyr)​
​30.september 2018ikke samling​ ​​10.00-11.30 / 13.00-14.30 F21
(Fyrstikkalleen 21, Helsfyr)​
​6.oktober 2018​11.30-13.00 / 14.30-16.00 Apalløkka 1
​10.00-11.30 / 13.00-14.30 Apalløkka 1
ikke samling
​7.oktober 2018​10.00-11.30 / 13.00-14.30 Ørakerhallen
​11.30-13.00 / 14.30-16.00 Ørakerhallen
ikke samling
​29.desember 2018
​30.desember 2018
​23.februar 2019
​24.februar 2019
​18.mai 2019
​19.mai 2019
​8.juni 2019​NTC - NBBF som arrangerer ​​ ​​
​9.juni 2019​​NTC - NBBF som arrangerer ​​ ​​
​15.juni 2019​3 MOT 3​3 MOT 3​3 MOT 3
​16.juni 2019​3 MOT 3​3 MOT 3​3 MOT 3


U15 Gutter og Jenter (hver treningsøkt varer 2 timer)

 

Gruppeinndeling Klikk her

Basert på et antall på nesten 100 ivrige gutter født i 2004 har vi laget tre grupper til neste samling om noen få dager, se vedlegg. Viktig å få med hvilke gruppe du tilhører. Gruppene er fordelt i tre like grupper og vi har tatt hensyn til klubber som har en litt lengre reisevei enn de som bor i Oslo området. Vi har valgt å fordele spillere fra samme klubb på flere grupper. Spre budskapet internt i din egen klubb eller hos din SPU/rekrutterings ansvarlige.


DatoGutter 15 Blå​Gutter 15 Grønn
​Gutter 15 Gul​Jenter 15
25.august 201812.00-14.00 / 16.00-18.00 Ørakerhallen
10.00-12.00 / 14.00-16.00 Ørakerhallen10.00-12.00 / 13.00-15.00 Persbråten Vgs
​26.august 201810.00-12.00 / 14.00-16.00 Ørakerhallen12.00-14.00 / 16.00-18.00 Ørakerhallen10.00-12.00 / 13.00-15.00 Persbråten Vgs
​8.september 201810-12 / 14-16
Apalløkka 1
​12-14 / 16-18
Apalløkka 1
​10-12 / 14-16
Persbråten Vgs
​12-14 / 16-18
Persbråten Vgs
​9.september 201810-12 / 14-16
Apalløkka 1​
12-14 / 16-18
Persbråten Vgs
​12-14 / 16-18
Apalløkka 1
​10-12 / 14-16
Persbråten Vgs
​29.september 201812-14 / 16-18
Øraker​hallen
​10-12 / 14-16
Persbråten Vgs
​12-14 / 16-18
Persbråten Vgs
​10-12 / 14-16
Ørakerhallen
​30.september 2018​10-12 / 14-16 Persbråten Vgs
​12-14 / 16-18 Persbråten Vgs
​10-12 / 14-16
Apalløkka 1
​12-14 / 16-18
Apalløkka 1
​29.desember 2018
​30.desember 2018
​16.februar 2019
​17.februar 2019
​18.mai 2019
​19.mai 2019
​8.juni 2019​NTC - NBBF som arrangerer ​ ​
​9.juni 2019​NTC - NBBF som arrangerer ​ ​
​15.juni 2019​3 MOT 3​​3 MOT 3​​3 MOT 3
​16.juni 2019​​3 MOT 3​​3 MOT 3​​3 MOT 3

 

 


KONTAKTPERSON

Ta kontakt med Mark DiGiacomo ved spørsmål: Mark.DiGiacomo@basket.no / 920 12 866

  
  
Beskrivelse
  
  
  
  
Kontaktpersonerhttps://basket.klubb.nif.no/Tiles/kontaktpersoner-05.png
/regionost/Sider/Kontakter-øst.aspxNavigasjon på siden
Klubberhttp://basket.klubb-default.idrettsforbundet.no:8000/Tiles/NBBF.png
http://basket.klubb-default.idrettsforbundet.no:8000/regionost/Sider/Klubber.aspxNavigasjon på siden
Spillerutviklinghttp://basket.klubb-default.idrettsforbundet.no:8000/Tiles/NBBF.png
http://basket.klubb-default.idrettsforbundet.no:8000/regionost/Sider/Regionslag.aspxNavigasjon på siden
Easybaskethttp://basket.klubb-default.idrettsforbundet.no:8000/Tiles/NBBF.png
http://basket.klubb-default.idrettsforbundet.no:8000/Easybasket/Navigasjon på siden
Utdanninghttp://basket.klubb-default.idrettsforbundet.no:8000/Tiles/NBBF.png
http://basket.klubb-default.idrettsforbundet.no:8000/regionost/Sider/Regionsregler.aspxNavigasjon på siden
Dokumenterhttps://basket.klubb.nif.no/Tiles/dokumenter.png
https://basket.klubb.nif.no/dokumenter/Documents/Forms/Region%20st.aspxNavigasjon på siden

 Samarbeidspartnere

 

 

abcs_logo460abcs_logo460
basketskolen_ny_800basketskolen_ny_800
circleK_logo460circleK_logo460
cooplogocooplogo
gjensidige_logogjensidige_logo
gresshoppa_molton_255gresshoppa_molton_255
klubbpakka_ingressbilde255klubbpakka_ingressbilde255
macronsponsorannonse255macronsponsorannonse255
Mainmove logoMainmove logo
nikeannonse255nikeannonse255
norsktippinglogo500norsktippinglogo500
OBOSlogo460OBOSlogo460
Pirates-Cup-logo-2016Pirates-Cup-logo-2016
SponsoreLedigPlassSponsoreLedigPlass
thonhotels_255thonhotels_255
ThonHotels_logo_2015_300ThonHotels_logo_2015_300
BV logoBV logo
Amedia logo 1Amedia logo 1
Gresshoppa-logoGresshoppa-logo
Catalog2010_TOP PAGE_3Catalog2010_TOP PAGE_3
NBBF Rent Særforbund tilpasset 3NBBF Rent Særforbund tilpasset 3
SKLZ hvit 255x160SKLZ hvit 255x160