Spillerutvikling

Aktivitet sesongen 2019-2020

Spillerutviklingsprogrammet (SPU) har fokus på grunnleggende basketballferdigheter og inviterer til skillstrening med åpne samlinger for gutter og jenter født i 2005(U15), 2006(U14) og 2007(U13). Klubbtrenerne oppfordres til å ta en tur innom en samling eller to i løpet av sesongen for å se hvilke øvelser og ferdigheter vi har fokus på.
Det oppfordres til å delta på samtlige samlinger. Det er obligatorisk deltakelse på 2 av 4 samlinger FØR utakssamlingen til NTC for de som ønsker å være kvalifisert til gruppen på utakssamling til NTC i februar 2020. NTC er satt til 29.mai-1.juni 2020 og det er NBBF sentralt som har ansvar for NTC.


Praktisk informasjon

Husk å alltid ha med: sko, ball, reversible, sportstape, vannflaske, matpakke og frukt. Husk å skrive navnet på din ball. 

Priser: Egenandel for deltakelse på SPU for samtlige årsklasser inkl. en reversible sett fra Diadora (shorts/overdel) er satt til 1200kr, for 6 samlinger. Deltakeravgiften faktureres klubbene.

Påmeldingen er bindende og ingen refusjon uten legeattest. SPU ansvarlig sender en samlet påmelding for hele klubben til Mark DiGiacomo (mark.digiacomo@basket.no) så fort om mulig og senest 15. august 2019. Følgende innhold skal tas med: Navn på spilleren, høyde, klubb, fødselsdato og e-post til foresatte.


U13 Gutter og Jenter 

2019-2020 fødd 2007

G/07 «RØD» består av følgende klubber: TNT Towers, Lommedalen, Hønefoss, Kongsberg, Sandefjord, 

EB-85, Sandvika, Bygdøy, Ullern

G/07 «BLÅ» består av følgende klubber: Nordstrand, Bislet, Persbråten, Nesodden, Kjelsås, Oppsal, Kolbotn

G/07 «GUL» består av følgende klubber: Kolbotn, Skjetten, Centrum Tigers, Ammerud, Bøler, Høybråten

 

DatoGutter 13 RØDGutter 13 BLÅ
Gutter 13 GULJenter 13
​24.august 2019
10.00-13.00
F 21, Helsfyr
​13.00-16.00
F 21, Helsfyr 
16.00-19.00 
F 21, Helsfyr 
10.00-13.00 
Vulkanhallen 
​25.august 2019
10.00-13.00 
F 21, Helsfyr
​13.00-16.00 
F 21, Helsfyr 
16.00-19.00 
F 21, Helsfyr 
10.00-13.00 
Vulkanhallen 
​7.september 2019
​​13.00-16.00 
Apalløkka 2
16.00-19.00 
Apalløkka 2
​10.00-13.00 
Apalløkka 2
​10.00-13.00 
Vulkanhallen 
​8.september 2019
​13.00-16.00 
Apalløkka 2
​16.00-19.00 
Apalløkka 2
​​10.00-13.00 
Apalløkka 2
​10.00-13.00 
Vulkanhallen 
​5.oktober 2019
​16.00-19.00 
Apalløkka 2
​10.00-13.00 
Apalløkka 2
​​13.00-16.00 
Apalløkka 2
​16.00-19.00 
Vulkanhallen
​6.oktober 2019
​16.00-19.00 
Apalløkka 2
​10.00-13.00 
Apalløkka 2
​​13.00-16.00 
Apalløkka 2
​16.00-19.00 
Vulkanhallen
​15.februar 2020
​10.00-13.00 
Engebråtenhallen
​13.00-16.00 
Engebråtenhallen
​16.00-19.00 
Engebråtenhallen
​13.00-16.00 
Apalløkka 2
​16.februar 2020
​​10.00-13.00 
Apalløkka 2
​​​13.00-16.00 
Apalløkka 2
​16.00-19.00 
Apalløkka 2
​​13.00-16.00 
Apalløkka 2
​22.februar 2020
​​16.00-19.00 
Furusethallen
​​13.00-16.00 
Furusethallen
​​10.00-13.00 
Furusethallen
​​10.00-13.00 
Engebråtenhallen
​23.februar 2020
​16.00-19.00 
Furusethallen
​​​13.00-16.00 
Furusethallen
​10.00-13.00 
Furusethallen
​​​10.00-13.00 
Engebråtenhallen
​6.juni 2020
​​10.00-13.00 
Persbråten Vgs
​16.00-19.00 
Persbråten Vgs
​13.00-16.00 
Persbråten Vgs
​​13.00-16.00 
Vulkanhallen 
​7.juni 2020
10.00-13.00 
Persbråten Vgs
16.00-19.00 
Persbråten Vgs
​13.00-16.00 
Persbråten Vgs
​​13.00-16.00 
Vulkanhallen 

U14 Gutter og Jenter 

2019-2020 fødd 2006

G/06 «RØD» består av følgende klubber: Sandvika, Asker, Skien, TNT Towers, Hønefoss, Sandefjord

G/06 «GRØNN» består av følgende klubber: Oppsal, Bislet, Centrum Tigers, Ammerud, Høybråten

G/06 «BLÅ» består av følgende klubber: Ullern, Kjelsås, EB-85, Lommedalen, Persbråten

G/06 «GUL» består av følgende klubber: Nesodden, Langhus, Eidsvoll, Skjetten, Bøler, Halden

 


For U14 vil det være en uttakssamling til Nasjonalt TalentCamp 22-23 februar. NTC er satt til 29.mai-1.juni 2020. Det er obligatorisk deltakelse på 2 av 4 samlinger FØR utakssamlingen 22-23.februar for de som ønsker å være kvalifisert til gruppen på utakssamling til NTC.



Dato​Gutter 14 RØD​Gutter 14 GRØNN
Gutter 14 BLÅGutter 14 GUL
​Jenter 14
​24.august 2019
10.00-13.00 
Persbråten Vgs 
13.00-16.00 
Persbråten Vgs 
16.00-19.00 
Persbråten Vgs 
​16.00-19.00 
Vulkanhallen 
13.00-16.00 
Vulkanhallen 
​25.august 201910.00-13.00 
Persbråten Vgs 
13.00-16.00 
Persbråten Vgs 
16.00-19.00 
Persbråten Vgs 
​16.00-19.00 
Vulkanhallen 
13.00-16.00 
Vulkanhallen 
​7.september 2019
​10-12 + 14-16 Apalløkka 1A
​​10-12 + 14-16 
Apalløkka 1B
​12-14 + 16-18 
Apalløkka 1A
​​​12-14 + 16-18 
Apalløkka 1B
​13.00-16.00 
Vulkanhallen
​8.september 2019
​10-12 + 14-16
Engebråtenhallen
​​10-12 + 14-16
Marienlysthallen
​​12-14 + 16-18 
Engebråtenhallen
​12-14 + 16-18 
Marienlysthallen
​13.00-16.00 
Vulkanhallen
​5.oktober 2019
​16.00-19.00
Persbråten Vgs
​10.00-13.00
Vulkanhallen
​10.00-13.00
Persbråten Vgs
​13.00-16.00
Persbråten Vgs
​13.00-16.00 
Vulkanhallen
​6.oktober 2019
​16.00-19.00
Apalløkka 1
​​10.00-13.00
Vulkanhallen
​10.00-13.00
Apalløkka 1
​13.00-16.00
Apalløkka 1
​13.00-16.00 
Vulkanhallen
​15.februar 2020
​​10.00-13.00 
F21, Helsfyr 
16.00-19.00 
F21, Helsfyr 
13.00-16.00 
F21, Helsfyr 
​10.00-13.00
Ullernidrettspark
​​10.00-13.00 
Apalløkka 2
​16.februar 2020
10.00-13.00 
F21, Helsfyr 
16.00-19.00 
F21, Helsfyr 
13.00-16.00 
F21, Helsfyr 
​​10.00-13.00 
Engebråtenhallen
​10.00-13.00 
Apalløkka 2
​22.februar 2020 Utakssamling til NTC, blir derfor ny gruppeinndeling denne helgen

​Nye grupper og nye tider kommer etter 16.februar men før 22.februar
​​10-12 + 14-16 
F 21, Helsfyr
​23.februar 2020
Utakssamling til NTC, blir derfor ny gruppeinndeling denne helgen

​Nye grupper og nye tider kommer etter 16.februar men før 22.februar
​10-12 + 14-16 
F 21, Helsfyr
​29.mai - 1.juni 2020
​Nasjonal Talent Camp arrangeres av NBBF
fredag 29.mai kl 18.00 - mandag 1.juni 2020
Tilbud om overnatting for tilreisende
Pris fastsettes og faktureres av NBBF, mer informasjon kommer nærmere
​6.juni 2020
​16.00-19.00
Furusethallen
​10.00-13.00 
Vulkanhallen
​13.00-16.00
Furusethallen
​10.00-13.00
Furusethallen
​16.00-19.00 
Vulkanhallen
​7.juni 2020
​16.00-19.00
Furusethallen
​​10.00-13.00 
Vulkanhallen
13.00-16.00
Furusethallen
​​10.00-13.00
Furusethallen
​16.00-19.00 
Vulkanhallen


U15 Gutter og Jenter 

2019-2020 fødd 2005

G/05 «RØD» består av følgende klubber: Lommedalen, Asker, TNT Towers, Hønefoss, EB-85, Persbråten, Drammen

G/05 «BLÅ» består av følgende klubber: Oppsal, Centrum Tigers, Eidsvoll, Høybråten, Ammerud, Ullern, Skjetten, Skien

G/05 «GUL» består av følgende klubber: Bøler, Langhus, Halden, Bygdøy, Bislet, Kjelsås, Nesodden, Ås


 

For U15 vil det være en uttakssamling til Nasjonalt TalentCamp 22-23 februar. NTC er satt til 29.mai-1.juni 2020. Det er obligatorisk deltakelse på 2 av 4 samlinger FØR utakssamlingen 22-23.februar for de som ønsker å være kvalifisert til gruppen på utakssamling til NTC.



DatoGutter 15 RØD​Gutter 15 BLÅ
Gutter 15 GUL
​Jenter 15
​31.august 2019
​09.00-12.00
Apalløkka 2
​12.00-15.00 
Apalløkka 2
​​15.00-18.00 
Apalløkka 2
​FRI
​1.september 2019
​FRI pga Tip Off
​​FRI pga Tip Off
​FRI pga Tip Off
​10.00-13.00 demogruppe
14.00-16.00
Ekeberg skole
​7.september 2019
​​13.00-16.00
Persbråten Vgs
​16.00-19.00
Persbråten Vgs
​​10.00-13.00
Persbråten Vgs
​16.00-19.00 
Vulkanhallen
​8.september 2019
​13.00-16.00
Persbråten Vgs
​16.00-19.00
Persbråten Vgs
​​10.00-13.00
Persbråten Vgs
​16.00-19.00 
Vulkanhallen
​28.september 2019
​​10-12 + 14-16 
Apalløkka 2
​10-12 + 14-16 
Persbråten Vgs
​​12-14 + 16-18 
Persbråten Vgs
​12-14 + 16-18 
Apalløkka 2
​29.september 2019
​​​09-11 + 13-14.30 
Apalløkka 1A + 1B
​​​09-11 + 13-14.30 
Apalløkka 1B + 2
​09-11 + 13-14.30 
Apalløkka 2 + 1A
​11-13 + 14.30-16.00
Apalløkka 1B + 2
​15.februar 2020
​16.00-19.00
Ullernidrettspark
10.00-13.00 
Vulkanhallen
​13.00-16.00
Ullernidrettspark
​16.00-19.00 
Apalløkka 2
​16.februar 2020
​​​13.00-16.00 
Engebråtenhallen
10.00-13.00 
Vulkanhallen
13.00-16.00 
Vulkanhallen
​16.00-19.00 
Apalløkka 2
​22.februar 2020 Utakssamling til NTC, blir derfor ny gruppeinndeling denne helgen

​Nye grupper og nye tider kommer etter 16.februar men før 22.februar
​12-14 + 16-18 
F 21, Helsfyr
​23.februar 2020
Utakssamling til NTC, blir derfor ny gruppeinndeling denne helgen
​Nye grupper og nye tider kommer etter 16.februar men før 22.februar
​12-14 + 16-18 
F 21, Helsfyr
​29.mai - 1 juni 2020
​Nasjonal Talent Camp arrangeres av NBBF
fredag 29.mai kl 18.00 - mandag 1.juni 2020
Tilbud om overnatting for tilreisende
Pris fastsettes og faktureres av NBBF, mer informasjon kommer nærmere
​13.juni 2020
10.00-13.00 
Vulkanhallen
10.00-13.00 
Persbråten Vgs
13.00-16.00 
Persbråten Vgs
​​13.00-16.00 
Vulkanhallen
​14.juni 2020
10.00-13.00 
Vulkanhallen
10.00-13.00 
Persbråten Vgs
13.00-16.00 
Persbråten Vgs
​​13.00-16.00 
Vulkanhallen

 

 


KONTAKTPERSON

Ta kontakt med Mark DiGiacomo ved spørsmål: Mark.DiGiacomo@basket.no / 920 12 866

  
  
Beskrivelse
  
  
  
  
Kontaktpersonerhttps://basket.klubb.nif.no/Tiles/kontaktpersoner-05.png
/regionost/Sider/Kontakter-øst.aspxNavigasjon på siden
Klubberhttp://basket.klubb-default.idrettsforbundet.no:8000/Tiles/NBBF.png
http://basket.klubb-default.idrettsforbundet.no:8000/regionost/Sider/Klubber.aspxNavigasjon på siden
Spillerutviklinghttp://basket.klubb-default.idrettsforbundet.no:8000/Tiles/NBBF.png
http://basket.klubb-default.idrettsforbundet.no:8000/regionost/Sider/Regionslag.aspxNavigasjon på siden
Easybaskethttp://basket.klubb-default.idrettsforbundet.no:8000/Tiles/NBBF.png
http://basket.klubb-default.idrettsforbundet.no:8000/Easybasket/Navigasjon på siden
Utdanninghttp://basket.klubb-default.idrettsforbundet.no:8000/Tiles/NBBF.png
http://basket.klubb-default.idrettsforbundet.no:8000/regionost/Sider/Regionsregler.aspxNavigasjon på siden
Dokumenterhttps://basket.klubb.nif.no/Tiles/dokumenter.png
https://basket.klubb.nif.no/dokumenter/Documents/Forms/Region%20st.aspxNavigasjon på siden

 Samarbeidspartnere