Tromsø hedrer sine legender

​Foto: Aftenposten

Sindre Nordeide
17.02.2017
To av de desidert største navnene innen basketball i Tromsø hedres nå ved å pensjonere to drakter i deres navn!

I en pressemelding, har Tromsø Storm annonsert at de skal pensjonere draktene til to av de største navnene i klubbens historie, Jeff Lange og Tom Wilgaard. De har vært skikkelser i klubben over flere tiår og betydd umåtelig mye for basketballen i Ishavsbyen.


Tom Wilgaard spilte i imponerende 16 sesonger for klubben, før han la skoene på hyllen i 2001. Hans draktnummer #7 vil bli hengt opp i taket i taket under kampen mot Bærum kommende søndag. Jeff Lange spilte også basketball i mange år, men det er først hans innsats som trener i Tromsø som har gjort seg bemerket i klubben, selv om han også har NM gull som spiller. Derfor vil de pensjonere en drakt med #C (coach) med hans navn under samme seremoni. 


Les hele pressemeldingen fra Tromsø Storm her.