RM Elite-/A og J-Serier

Ragnhild Riis
04.01.2018
Regionsmesterskapet i NBBF Region Øst blir arrangert 13.-15.4.18 for Elite-, A- og J-serier.

ARENA: OPPSAL ARENA

TEKNISK ARRANGØR: BØLER BASKET og OPPSAL BASKET

ANSVARLIG REGION ØST: AXEL LANGAKER

 

KLASSER:

JU13 (VEST/ØST), JU14 (VEST/ØST), JU15, JU16, JU17 og JU19

GU13 (MIDT/VEST/ØST), GU14 ELITE, GU15 ELITE, GU16 ELITE, GU17A og GU19A VEST/ØST

 

TURNERINGSFORM / KAMPOPPSETT:

  • JU13 VEST/ØST og JU14 VEST/ØST:

De to øverst plasserte lagene i seriespillet ØST / VEST er kvalifisert for deltakelse. 

  • JU15, JU16, JU17 og JU19:

    De 4 øverst plasserte lagene fra seriespillet er kvalifiserte for RM.
  • GU13:

    Serievinnerne fra GU13 MIDT/VEST/ØST er kvalifiserte for RM.

    Fredag 13.4.18 spiller de 3 2.-plassene kvalifisering om den siste plassen i RM.
  • GU14 Elite, GU15 Elite, GU16 Elite og GU17A:

    De 4 øverst plasserte lagene fra seriespillet er kvalifiserte for RM.
  • GU19A VEST/ØST:

    De to øverst plasserte lagene i seriespillet ØST / VEST er kvalifisert for deltakelse. 
  • Det spilles semifinaler og bronse-/finale. (Hvert lag spiller 2 kamper).
  • Det kåres vinner, 2.-pl., 3.-pl., og 4.pl. Alle lag premieres.
  • Det velges ut All Star Team og MVP i alle klasser.
  • Kampoppsett vil bli publisert i løpet av uke 14.  

Deltakelse i Regionsmesterskapet er gratis for kvalifiserte lag.

 

VIKTIG – PÅMELDING:

Lag som ønsker å delta i Regionsmesterskapet, dersom de kvalifiserer seg, må bekrefte dette på mail innen 26.1.18.

Påmelding må inneholde bekreftelse på deltakelse samt kontaktperson og kontaktinfo (mail + mobilnummer).

Mail med bekreftelse sendes til Axel Langaker: Axel.Langaker@basket.no 

 

Aktuelle lag i klassene:

(Lag som ikke har fått innvilget dispensasjon)

 

JU13 VEST:

  • Asker
  • Ullern
  • EB-85 Blue Dream (05)
  • Sandvika

JU13 ØST:  

  • Kjelsås
  • Oppsal
  • Nesodden
  • Bygdøy
  • Bislet
  • Skjetten Magic Queens

JU14 VEST:

  • EB-85 1 White Eagles (04)
  • Kjelsås 1
  • Ullern
  • Asker

JU14 ØST:

  • Kolbotn
  • Nesodden
  • Høybråten
  • Bislet
  • Bøler
  • Kjelsås 2

JU15:

  • Sandvika
  • Kjelsås
  • EB-85 2 Blue Sky (04)
  • EB-85 1 (03)
  • Høybråten
  • Centrum Tigers

JU16:

  • Fredrikstad
  • Kjelsås
  • Sandvika
  • Ullern
  • Oppsal
  • Kongsberg Miners
  • Kolbotn

JU17:

  • Oppsal
  • Kjelsås
  • Ullern
  • Sandvika

JU19:

  • Ullern 1
  • Ullern 2
  • Bøler/Høybråten
  • Sandvika 1
  • Nesodden
  • Sandvika 2

GU13 MIDT:

  • EB-85
  • Ullern 1 (05)
  • Centrum Tigers
  • Oppsal
  • Kjelsås 1
  • Skjetten 2
  • Kjelsås 2
  • Bygdøy

GU13 VEST:

  • Ullern 2 Lions
  • Lommedalen Pacers
  • TNT Towers 2 (06)
  • Drammen
  • Asker
  • Sandefjord Whalers
  • Kongsberg Miners
  • Skien
  • Sandvika

GU13 ØST:

  • Kjelsås 3
  • Eidsvoll
  • Høybråten
  • Ås
  • Skjetten 1

GU14 Elite:

  • Persbråten
  • Kolbotn 1 Hvit
  • Kolbotn 2 Blå
  • Asker
  • Oppsal 1
  • TNT Towers
  • Kongsberg Miners
  • Ås
  • Bøler 1
  • Kjelsås
  • Sandvika 1

GU15 Elite:

  • Bislet
  • Oppsal 1
  • Ullern
  • Ås
  • Asker
  • Kongsberg Miners
  • Persbråten
  • Skjetten 1
  • Nesodden

GU16 Elite:

  • Asker 1
  • Sandvika
  • EB-85 (02)
  • Kongsberg Miners
  • Nesodden
  • Bislet
  • Skjetten 1
  • Kjelsås

GU17A:

  • Bøler
  • Sandvika 1
  • Bygdøy
  • Skien
  • Asker 1
  • EB-85 (02)
  • Bislet
  • Persbråten

GU19A VEST:

  • Asker 1
  • Kongsberg Miners
  • Sandvika 1
  • Bøler 1
  • Ullern 2

GU19A ØST: 

  • Sandvika 2
  • Oppsal Tigers 1
  • Ullern 1
  • Fredrikstad
  •