RM i Elite-/A-serier

​GU14 Persbråten løfter pokalen i Regionmesterskapet i fjor 2018-2019

NBBF Region Øst
25.01.2019
Regionsmesterskapet for Elite/A-serier går av stabelen i Rykkinnhallen helgen 26.-28.4.19

​Regionsmesterkap for Elite/A-serier 

Dato26.-28.april 2019

StedRykkinnhallen

Teknisk arrangør: Sandvika BBK 

Påmeldingsfrist: 15.mars 2019

 

Lag i følgende serier inviteres til å delta:

NB: Lag med innvilget dispensasjon (D) kan ikke kvalifisere for deltakelse i RM.

 

JU13

De 4 øverst plasserte lagene i seriespillet er kvalifisert for semifinalespill.

Semifinaler spilles 1.plass mot 4.plass og 2.plass mot 3.plass.

Det spilles bronsefinale og finale.

Det kåres All Star Team og MVP.

 

JU14

De 4 øverst plasserte lagene i seriespillet er kvalifisert for semifinalespill.

Semifinaler spilles 1.plass mot 4.plass og 2.plass mot 3.plass.

Det spilles bronsefinale og finale.

Det kåres All Star Team og MVP.

 

JU15A

De 4 øverst plasserte lagene i seriespillet er kvalifisert for semifinalespill.

Semifinaler spilles 1.plass mot 4.plass og 2.plass mot 3.plass.

Det spilles bronsefinale og finale.

Det kåres All Star Team og MVP.

 

JU16

De 4 øverst plasserte lagene i seriespillet er kvalifisert for semifinalespill.

Semifinaler spilles 1.plass mot 4.plass og 2.plass mot 3.plass.

Det spilles bronsefinale og finale.

Det kåres All Star Team og MVP.

 

JU17

De 4 øverst plasserte lagene i seriespillet er kvalifisert for semifinalespill.

Semifinaler spilles 1.plass mot 4.plass og 2.plass mot 3.plass.

Det spilles bronsefinale og finale.

Det kåres All Star Team og MVP.

 

JU19

De 4 øverst plasserte lagene i seriespillet er kvalifisert for semifinalespill.

Semifinaler spilles 1.plass mot 4.plass og 2.plass mot 3.plass.

Det spilles bronsefinale og finale.

Det kåres All Star Team og MVP.

 

 

GU13 MIDT: 1.plass og 2.plass fra seriespillet.

GU13 VEST: 1.plass og 2.plass fra seriespillet.

GU13 ØST: 1.plass og 2.plass fra seriespillet.

 

RM: De tre lagene på 2.plass spiller 2 kamper mot hverandre (puljespill).

Det laget som vinner puljen spiller semifinale mot en av serievinnerne.

Alle serievinnere er kvalifisert for semifinalespill.

Det spilles bronsefinale og finale.

Det kåres All Star Team og MVP.

 

GU14 ELITE

De 4 øverst plasserte lagene i seriespillet er kvalifisert for semifinalespill.

Semifinaler spilles 1.plass mot 4.plass og 2.plass mot 3.plass.

Det spilles bronsefinale og finale.

Det kåres All Star Team og MVP.

 

GU15 ELITE

De 4 øverst plasserte lagene i seriespillet er kvalifisert for semifinalespill.

Semifinaler spilles 1.plass mot 4.plass og 2.plass mot 3.plass.

Det spilles bronsefinale og finale.

Det kåres All Star Team og MVP.

 

GU16 ELITE

De 4 øverst plasserte lagene i seriespillet er kvalifisert for semifinalespill.

Semifinaler spilles 1.plass mot 4.plass og 2.plass mot 3.plass.

Det spilles bronsefinale og finale.

Det kåres All Star Team og MVP.

 

GU17A

De 4 øverst plasserte lagene i seriespillet er kvalifisert for semifinalespill.

Semifinaler spilles 1.plass mot 4.plass og 2.plass mot 3.plass.

Det spilles bronsefinale og finale.

Det kåres All Star Team og MVP.

 

GU19A

De 4 øverst plasserte lagene i seriespillet er kvalifisert for semifinalespill.

Semifinaler spilles 1.plass mot 4.plass og 2.plass mot 3.plass.

Det spilles bronsefinale og finale.

Det kåres All Star Team og MVP.

 

 

VIKTIG INFO OM PÅMELDING I ALLE KLASSER:

Lag som ser ut til å kunne kvalifisere seg for RM, må melde seg på innen 15.3.19. Påmelding sendes til axel.langaker@basket.no

Påmelding skal inneholde bekreftelse på at man ønsker å delta i RM, samt mailadresse og mobilnummer til kontaktperson for laget.

NB: Dersom lag ikke melder seg på innen fristen for påmelding, vil Region ØST kunne tilby plassen i RM til annet lag.

 

Tvillinglag: Det er mulig å melde inn potensielt tvillinglag sammen med påmelding til RM. Det er kun mulig å melde inn tvillinglag som allerede er registrert for seriespillet.

Region ØST kan ikke garantere for at tvillinglagskamper ikke kolliderer, men vi gjør vårt ytterste for å unngå dette.

 

Kampoppsett for RM vil bli publisert på vår hjemmeside samt sendt ut til deltakende lag så tidlig som mulig i uke 15.

Lagene må påregne kamper i Rykkinnhallen fra og med fredag kl.17:00 til og med ut søndag.

 

Påmelding til RM er gratis for alle kvalifiserte lag. Deltakende lag må selv dekke alle sine andre utgifter i forbindelse med deltakelse.

 

Det forventes at alle deltakende lag møter opp til berammede kamper samt stiller opp til felles premieutdeling etter finalekampene.

 

Alle spørsmål knyttet til RM i Rykkinnhallen 26.-28.4.19 sendes til axel.langaker@basket.no