Ønsker du å være en del av landslagsteamet?

​Kjetil Andresen, Ellen Hamremoen og Ole Andreas Teigen under en time out i EM for U18K i Skopje sommeren 2019. 

Brent Hackman
27.09.2019
I tråd med utviklingen av det sportslige, ønsker vi å utvide staben rundt landslagene.
Vi er på utkikk etter engasjerte personer som er interessert i å bidra til utviklingen av norske landslag.

Ønsker du å være en del av landslagsteamet?

I tråd med utviklingen av det sportslige, ønsker vi å utvide staben rundt landslagene.

Skal de norske landslagene opp et nytt nivå, må vi være flere som drar lasset sammen. Vi ønsker å engasjere de beste lagspillerne som kan arbeide for å bedre forholdene til våre spillere og trenere.  

Vi er på utkikk etter engasjerte personer som er interessert i å bidra til utviklingen av norske landslag.

 

Hvert av landslagene skal bestå av et team på ca 5-6 personer. Teamet skal inkludere trenere, fysioterapeuter (e.l.) og team managere. Det skal også knyttes til en lege som kan være tilgjengelig for konsultasjoner dersom det er nødvendig.

For å styrke staben rundt senior landslagene ser vi både etter trenere som kan gjøre en jobb sammen med det eksisterende teamet med særlig fokus på videoanalyse og oppfølging av individuelle spillere.

Trenerne for landslagene skal ha Trener 3 status, eller startet på trener 3 utdanningen til NBBF. Trenere med trener 2 status kan også bisette stillingen med dispensasjon.

Fysioterapeuter (eller tilsvarende utdanning) skal gjøre sitt beste til å holde spillerne på gulvet. Dette være å bidra til skadeforebyggende trening, behandle akutte skadesituasjoner og henvise videre til rett instans. Denne personen skal også sammen med hovedtrener ha fokus på belastningen og periodiseringen av landslagsprogrammet.

Det er også ønsket flere som kan bidra med det viktige arbeidet bak kulissene. Team managerne skal være med å legge forholdene til rette for spillerne og trenerne under samlinger, reiser og kamper. Noen av arbeidsoppgavene vil bestå av å bidra til innsamling av dokumenter i forkant av turneringer, organisering av transport og overnatting ved samlinger, bestilling og utdeling av utstyr, og andre oppgave tilknyttet reiser og turneringer.


Send mail til brent@basket.no dersom du er interessert.